O družicích Sentinel

Hlavní stránka / Domů / O družicích Sentinel

Flotila družic Sentinel

Sentinel 1

Sentinel 1 je mise kontinuálního radarového snímání zemského povrchu, která využívá jednofrekvenční radarový senzor C-SAR (Synthetic Aperture Radar) snímající zemský povrch v pásmu C (5404 MHz). Využití radaru umožňuje snímání zemského povrchu prakticky bez ohledu na meteorologické podmínky (pouze mimo silný déšť či husté sněžení) a denní dobu; umožňuje tak pořizování dat i při vysoké oblačnosti nebo v noci. Přístroj využívá duální polarizaci, palubní paměť pojme až 1410 GB a umožňuje stahování dat rychlostí až 520 Mbit/s.

(obsah: základní informace, polarizace, režimy snímání, typy produktů a úrovně zpracování dat, rozlišení, formát dat, pravidla pro distribuci dat, přístup k datům, programy pro práci s daty)

 

Sentinel 2

Sentinel 2 je mise programu Copernicus, která poskytuje multispektrální snímky s vysokým prostorovým rozlišením a nebývale velkou šířkou záběru. Sentinel 2 tvoří dvě družice na stejné oběžné dráze s posunem 180 °. Samotná družice prolétne nad stejným místem na Zemi jednou za 10 dní, dvě družice jednou za 5 dní (to platí na rovníku, ve vyšších zeměpisných šířkách se tato doba zkracuje), čímž je dosaženo vysokého časového rozlišení. Sentinel 2 snímá zemský povrch od 56 ° jižní šířky po 84 ° severní šířky.

(obsah: základní informace, geografické pokrytí, radiometrické a prostorové pokrytí, úrovně zpracování dat, postup zpracování dat, datové formáty, pravidla pro distribuci dat, přístup k datům, programy pro práci s daty)